Bize Genel Bir Bakış

Aqua Medikal

Kurulduğu günden bu zamana kadar yeni ürünler ile sağlık alanındaki ürün kalitesini artırmayı ve portföyünü genişletmeyi, ayrıca insan sağlığına katkı sağlamayı hedefleyen Aqua Medikal, AR-GE ve üretim tesisini entegre çalıştırarak hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Kendi bünyesinde ürettiği markaları geliştirmenin yanı sıra, AR-GE sürecinin tamamlanmasının ardından üretime sunulacak yeni marka ve ürünler geliştirmeye devam etmektedir.

Dünden Bugüne Aqua Medikal

2012 yılında Aqua Medikal olarak medikal sektöründe ‘Biz de Varız’ diyerek Ultrason Jeli, Ekg Jeli, Lazer Epilasyon Jeli, Kozmetik Jel ve Termo Jel ürünlerinin seri üretimine başladık.

2013 yılında ISO Belgelendirme işlemine müracaat ettik ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlandırma işlemine başlandı.

2014 yılında CE Belgelendirme işlemi yapıldı ve belge almaya hak kazandık. Röntgen banyo solüsyonu ve EEG pastası üretimine başlanmasının yanı sıra alet ve yüzey dezenfektanı da ürün portföyümüze eklendi.

2015 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan ‘Oksijenli Su’ ve ‘Povioderm’ Biocidal ürün üretim ruhsatları alındıktan sonra seri üretime başlandı. Ürün gamımıza gümüş nitrat kalemi ve gümüş nitrat çubuğu eklendi. İlk ihracatımızı da bu yılda gerçekleştirdik.

2016 yılında Ürün gamımıza eczanelere yönelik antiseptik solüsyonlar ve vazelinleri dahil ettik. İhracat portföyümüze 3 ülke daha katıldı.

2017 yılında Tüyap’ta ilk fuarımıza katılım sağladık. Standımıza yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gösterildi. Firma merkezimiz daha büyük ve geniş bir lokasyona taşındı.

2018 yılında ilk yurtdışı fuarımız olan ve Dubai’de gerçekleşen ArabHealth fuarına katıldık. Ardından İstanbul’da düzenlenen ExpoMed fuarına katılım sağladık.

2019 yılında ArabHealth ve ExpoMed fuarlarına tekrar katılım sağladık.

2020 yılında Pandemi nedeniyle el ve cilt dezenfektanı ile alet ve yüzey dezenfektanı seri üretimine geçtik.

Ar-Ge ve Markalarımız

Aqua Medikal olarak, sektörde kalıcı olmanın ve fark yaratmanın ana koşulunun AR-GE faaliyetleri olduğunu biliyor ve insan sağlığına katkı sağlayabilmek adına durmadan çalışıyoruz.

Alanında tecrübeli AR-GE çalışanlarımız sayesinde yeni ürünler ve markalarla hem Türkiye’ye hem de dünyaya, çağın ihtiyaçlarına uygun patentli inovatif ürünler geliştiriyoruz. Faaliyetlerimiz neticesinde ortaya çıkan marka ve ürünlerimizi seri üretime geçirerek hastaneler, eczaneler, ecza depoları ve tıp merkezleri aracılığı ile Türkiye genelindeki kurum ve kuruluşlara dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Aqua Medikal olarak, 150’den fazla ürün çeşidi ile dünyanın birçok yerinde varlığımızı sürdürüyor ve sürekli bu sınırları genişletiyoruz. Ürün çeşitliliğini kategorize etmek bu noktada
hızlı hareket etmemizi sağladığından, kalite konusunda değişiklik göstermeksizin, ürünlerimizi tarafımızca tescillenmiş farklı markalar ile tercihlerinize sunuyoruz.

Markalarımız ve Faaliyet Kategorileri;

 • AquaMed: Radyoloji ürünleri, El ve cilt dezenfektanı
 • AquaTouch: Laboratuvar ürünleri, Alet ve yüzey dezenfektanı
 • AquaSonic: Radyoloji ürünleri, Medikal ürünler
 • AquaSeptica: Tedaviye yardımcı ürünler, El ve cilt dezenfektanı
 • Batiqon: Tedaviye Yardımcı ürünler, Cerrahi ürünler
 • Povioderm: Tedaviye yardımcı ürünler, Cerrahi ürünler

Belgelerimiz

Aqua Medikal, sunduğu hizmetlerin standartlarına önem verdiğinden, uluslararası geçerliliğe sahip kalite standartlarını uygulamaktadır. Kalite standartları gereği her yıl düzenli denetimler sağlanarak, gerekli olması halinde eğitim ve düzenleme çalışmalarıyla gelişmelere uygun iyileştirmeler yapılır.

Sahip olduğumuz sertifikalarımız; 

 • ISO 13485:2016 Medikal Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi
 • ISO 9001:2015 Sağlık Ürünleri Üretimi Kalite Yönetim Sistemi
 • GMP (Good Manufacturing practices) İyi Üretim Uygulamaları

Aqua Medikal olarak sağlık gibi önemli bir sektörde üretim yapıp hizmet sunmaktayız. Kendimizi geliştirebilmek için bütün paydaşlarımızdan periyodik olarak geri bildirimler toplayıp, güçlü yönlerimizi pekiştirmekteyiz. Fırsat buldukça telefon, mail ya da yüz yüze iletişim ile aldığımız geri bildirimleri aylık toplantılarımızda gündeme getirmekteyiz. Ürün ile doğrudan etkileşime geçen aracılar ve tüketicilerden topladığımız geri bildirimler, gelişim alanındaki yol göstericimizdir. Sadece kalite sertifikaları ve yeterlilik belgeleriyle değil vicdanen de denetimi ve kontrolü elden bırakmıyoruz. Bütün gayemiz insan sağlığına değer katmak ve bir nebze olsun topluma faydalı olabilmektir. 

Katıldığımız Fuarlar

 • 2018: Arab Health ve ExpoMed
 • 2019: Arab Health ve ExpoMed
 • 2021: ExpoMed

Ürünlerimiz

El & Cilt Antiseptikleri;

 • Batiqon 30/100/1000/5000mL: Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonunda, derişik haliyle 3-5 ml kadar uygulanır. Cilt, yara ve yanık bölgelerin çevresinin dezenfeksiyonunda kullanılır. Uygulama alanına bir bez yardımı ile ya da direkt olarak uygulanır.
 • Povioderm 50mL/Serum: Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonunda, derişik haliyle 3-5 ml kadar uygulanır.
 • Zefiran: Kullanım tablosunda belirtilen konsantrasyonlarda, cilt, mukoza,  membran temizliğinde, ameliyat öncesi el ve eldiven temizliğinde, mesane, üretra ve vajinal yıkamada antiseptik dezenfektan olarak kullanılır
 • El ve Cilt Dezenfektanı Jel/Çözelti:  Klinikler ve muayenehanelerde enjeksiyon, fonksiyon öncesi dezenfektasyonunda, kişisel hijyeni korumada ve sürdürmede, özellikle kış aylarında okullarda ve toplu taşıma alanlarında, gribal hastalıkların yayılmasını önlemede, ameliyat, yoğun bakım servisleri ve muayenehaneler gibi riskli alanlarda, para kullanan kimselerin bulaşıcı hastalığa yakalanmasını önlemede, umuma açık yerlerde her türlü aracın ortak kullanımından sonra el ve cilt hijyeninin gerek görüldüğü tüm yerlerde kullanılır. El ve cildi yıpratmaz, katkı maddesi sayesinde derinlemesine yumuşaklık sağlar.
 • Alkollü Mendil: Genellikle enjeksiyon öncesi bölgeyi temizlemek ve ardından bundan ötürü kaynaklanan kanı temizlemek amacıyla kullanılır. Diğer bir kullanım alanı ise dezenfekte edilmek istenen yüzeyin silinmesidir.

Cerrahi Ürünler;

 • Lastikli maske: Solunum sistemini dış etkenlere yani virüs, bakteri gibi zararlı organizmalara karşı korumaya yarar.
 • Hibitin 1000/5000mL: Hijyenik / Cerrahi el, cilt ve yara çevresi yıkamalarında; ameliyat öncesi, ameliyat bölgelerinin hijyenik yıkamalarında kullanılır. Derişik hali ile uygulama alanının tüm yüzeyi film tabakası ile kapatılacak şekilde 3-5 ml. olarak kullanılır. Kullanım alanlarında belirtilen yüzeylere direkt uygulanır.

Radyoloji Ürünleri;

 • EKG Jel 5L: Kullanım alanları oldukça geniştir. Ultrason, EKG, efor uygulamaları, EKG elektrotları, epilasyon uygulamaları vb. birçok alanda kullanılmaktadır. İçerdiği aktif maddeler yüksek viskozite ve üretimde kullanılan vakum teknolojisi sayesinde cihazlara zarar vermez. Kullanım esnasında vücuttaki tuzdan etkilenmez. Uygulamada rahatlık sağlar. hipoalerjeniktir, cildi tahriş etmez, suda çözünür, kolay temizlenir, yağ ve yağlı madde içermez. Formaldehit ve tuz içermez. Toksit tesiri yoktur, kokusuzdur ve tüm ciltlere uygundur.
 • EEG Pasta: Beyin EEG’si çekiminde kullanılan EEG pastası içerdiği aktif maddeler sayesinde elektrotun saç teline rahat yapışmasını ve iletkenliğini sağlar.
 • Gentian Violet: Kristal viyole veya gentian viyole, histolojik bir leke olarak ve Gram’un bakterileri sınıflandırma yönteminde kullanılan bir triarilmetan boyadır. Kristal viyole antibakteriyel, antifungal ve antelmintik özelliklere sahiptir ve daha önce topikal bir antiseptik olarak önemlidir.

Laboratuvar Ürünleri;

 • Distille Su 1000/5000mL: Laboratuvarda, deney ve testlerde, kimyasal maddelerin seyreltilmesinde saf su olarak kullanılır.

Kozmetik Ürünleri;

 • Kozmetik Jel: Cihaz başlığını ve camını soğutarak cihazın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. İçerdiği aktif maddeler yüksek viskozite ve üretimde kullanılan vakum teknolojisi sayesinde cihaza zarar vermez. Kullanım esnasında vücuttaki tuzdan etkilenmez. Uygulamada rahatlık sağlar.
 • Sıvı/Solid Vazelin: İlaç sanayi ve kozmetikte, merhemlerde, deri kremlerinde, saç preparatlarında, bebek yağlarında, losyonlarda, rujlarda, masaj yağlarında, gıda makinelerinin yağlanmasında, besin-kimya ve genel sanayide, tekstilde, kağıt sanayinde, haşere ilaçlarında, polistyren imalinde, özel deri yağlarında, cilalarda, mürekkepte ve boya imalinde, köpük kesme imalinde ve çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.
 • Katı Vazelin: Çeşitli sanayi dallarında elektriği yalıtma maddesi olarak kullanılmaktadır. Tekstilde, eczacılıkta, kozmetik sanayinde plastik ve elektrik malzemelerinin imalinde, bağcılıkta aşı yerlerinin izolasyonunda kullanılmaktadır.

Tıbbi Cihaz & Yüzey Dezenfektanları;

 • Aqua Dex 1000/5000mL: Dörtlü enzim içeren bir alet temizleyicisidir. Tıbbi ve cerrahi aletler, endoskoplar, anestezi malzemeleri, ısıya dayanıklı ve dayanıksız aletler, dental aletler, ördek, sürgü, plastik, cam, seramik, porselen ve cam malzemelerin enzimatik temizlik ve ön dezenfeksiyonunda kullanılan konsantre bir üründür. Organik kirlerin aletler üzerine fikse olmaması, sterilizasyon ajanının aletin tüm yüzeyine temas edebilmesine yardım eder, yüzeydeki mikrobiyal yükü azaltır. Korozyon inhibitörleri içerir. Aldehit, fenol, fosfat içermez. Manuel ve ultrasonik cihazlarda kullanılır. pH nötr aralıktadır.
 • Aqua Yüzey Temizleyici 1000/5000mL: Kullanıma hazır bir üründür. Hastane gibi yüksek risk taşıyan yerlerde, kan ve vücut sekresyonuyla kontamine olmuş yüzeyler ve demirbaşlar, yüzey alanları, duvarlar, zeminler, daldırma yöntemiyle termik olmayan küvetler, dozaj tertibatları, mobilyalar, tuvaletler, sürgüler, PVC zeminler dahil olmak üzere her türlü yıkanabilir yüzey ve zeminde kullanımı uygundur.
 • Savlon Konsantre 1000/5000mL: Suyla temizlenebilen yüzeylerin dezenfeksiyonunda, termometreler, solunum cihazları, inhaler ağızlıkları, mobilya yüzeyleri ve demirbaşlar, daldırma yöntemiyle termik olmayan küvetler, dozaj tertibatları, yataklar, süngerler, küvetler, lavabolar, klozetler, moplar dahil olmak üzere her türlü yıkanabilir yüzeyde kullanılır. Aldehit ve türevlerini içermez. Fenol içermez.
 • Sodyum Hipoklorit: Genellikle sularda dezenfektan amaçlı ve değişik sektörlerde ağartıcı madde olarak kullanılmaktadır.
 • Etil Alkol: Klinikler ve muayenehanelerde enjeksiyon, fonksiyon öncesi dezenfektasyonunda, kişisel hijyeni korumada ve sürdürmede, özellikle kış aylarında okullarda ve toplu taşıma alanlarında, gribal hastalıkların yayılmasını önlemede, ameliyat, yoğun bakım servisleri ve muayenehaneler gibi riskli alanlarda, para kullanan kimselerin bulaşıcı hastalığa yakalanmasını önlemede, umuma açık yerlerde her türlü aracın ortak kullanımından sonra el ve cilt hijyeninin gerek görüldüğü tüm yerlerde kullanılır. El ve cildi yıpratmaz, katkı maddesi sayesinde derinlemesine yumuşaklık sağlar.

Kişisel Bakım Ürünleri;

 • Gliserin 35/1000mL: El ve cilt çatlaklarında yumuşatıcı olarak kullanılır. Doktor tavsiyesine göre kulak damlası olarak da kullanılır.
 • Ketonozol Şampuan: Mantarların cilt üzerinde büyümesini engeller. Cilt üzerinde ilaç kullanılacak olan bölgeyi temizler. Saçta kepeği önlemede faydalıdır.

Tablet & Kapsüller;

 • ID-alG:4 Mevsim Kilo Kontrol Yağ & Karbonhidrat hazmını engelleyerek %50 azaltır. Vücut şeklini düzenler. Kilo kontrolü artık senin kendi elinde.

Bebek & Çocuk Bakımı;

 • Aqua Anne Sütü Saklama Poşeti: Gama ışını ile sterilizasyon uygulaması yapılmıştır, kullanılmadan önce yıkanmasına gerek yoktur.

Tedaviye Yardımcı Ürünler;

 • Glikoz 50/75/100g: Kimya sanayinde, dericilikte ve kimi ilaçlarda, şeker yüklemesinde ve kanser araştırmalarında kullanılır.
 • İngiliz Karbonatı: Mide asidini nötralize etmek için yemeklerden 2-3 saat sonra 5 gr. Haricen gargara olarak %2-5 yanık ve yaralarda %4’lük çözeltileri kullanılır. Alkali su yapımında kullanılır.
 • Rivanol: Ciltteki mikropları öldüren veya gelişmelerini önleyen anti bakteriyel bir ilaçtır. Enfeksiyona yol açan mikropları öldürerek veya gelişmelerini engelleyerek enfeksiyonun önlenmesi (antisepsi) için kullanılır.
 • Gümüş Nitrat Çubuğu/Kalemi: Jinekoloji, KBB ve dermatolojide, deri ve mukoza membranının koterizasyonunda, siğillerin ve granulasyon dokusunun ortadan kaldırılmasında, burun kanamalarında, küçük cerrahi müdahalelerde kanamayı durdurmak için kullanılmaktadır.
 • Aqua Burun Spreyi/Damlası: Nezle, burun tıkanıklığı, saman nezlesi, burun konjeksiyonları, deviasyon ve burun kurulukları ile süt ve mama çocuklarının burun ve geniz tıkanıklıklarında, nezle ve gribal enfeksiyonlarla beraber seyreden burun içi kurumalarında, ortamın rutubetsiz oluşu nedeni ile rahatsızlık veren mukoza kuruluklarının nemlendirilmesinde, burun içi mukozasının yumuşatılmasında, varsa şişkinliklerin normale döndürülmesinde kullanılır.
 • Permol: Vücuttaki uyuz hastalığının giderilmesinde kullanılır.

Ürün Kataloğumuz

https://aquamedikal.com/pdf/aquakatalog.pdf

İletişim

Adres:  Esentepe Mah. Küçük Sanayi Sit. 2953.sok. 11 Blok No54, 34265 Sultangazi/İstanbul

Telefon: +90 212 476 5153

Fax: +90 212 606 1373

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir